| dot a întrebat:

Ziceti o locatie perfecta pentru luna de miere :X va rog nu orase gen Paris, Londra, New York etc.
Hai sa vedem cata imaginatie aveti >:

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
29 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tromsø - Norvegia

| Bacemi a răspuns:

Eu pentru o luna de miere ideala am doar 3 orase in minte : Paris, Roma, Venetia. O locatie inedita ar fi orice loc izolat, parca facut exact pentru a trai in liniste o poveste de dragoste unica.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Venetia, apoi Florenta, Roma si Napoli! E si aproape, si cald, si is cam de-ai nostri, si te vei simti bine, ca se stie ca majoritatea romanilor sunt ok!

| Flav a răspuns:

Eu-ti dau un loc de la noi: Gura Portitei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De asta ce zici: Burj al Arab!
Casă de piatră.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Delta!

| Anca a răspuns:

@adelina, in palma de mallorca si ibiza numa liniste si lume putina nu e. laughing In rest tot ce vrei laughing

| thealchemist a răspuns:

Pe Dunare cu vapor de lux. scump, dar merita.

| hândel a răspuns:

Eu mi-aş dori în Antarctica, că iubesc zăpadă la NEBUNIE. În plus, peisajele din câte am văzut în documentare şi poze, sunt, breathtaking.

| tarziu a răspuns:

Venezuela - Angel Falls (cascada Angel)

| JustMeFlory a răspuns:

@dizzie mi-ai furat ideea asta vroiam sa zic si eulaughing
Intr-un loc unde sa fiti numai voi 2, undeva pe o plaja de ex pe Insulele Maldive, este un loc superb:X

| chrystyna a răspuns:

Mie una mi-ar place mult Venetia.Si cred ca o sa ajung acolo destul de curand.Insa pentru o luna de miere as prefera ceva mai exotic. Dubai de ex(asta daca o sa-mi permit vreodata), sau alte destinatii asemanatoare.Sa aiba o plaja superba, peisaj, atmosfera romantica.Important e sa te simti bine, iubita, si ffff rasfatata.

| nestlebaby a răspuns:

Asta imi suna mai degraba a concurs de imaginatie : "hai sa va vad cata imaginatie aveti". un sfat: nu gandi cu voce tare sau chiar daca o faci, nu fa prostia sa o si scrii.

| Brotacelu a răspuns:

Stockholm, Suedia happy

| Ecaterina a răspuns:

Citeva locuri:
1.Colmar in Franta.
2.Viena.
3.Monte Carlo.
4.Praga.
5.Schloss Neuschwanstein in Germania.
6.Milano.
7.SIBIU.
8.Sighisoara.
9.ANTWERP-oras din nordul Belgiei, din regiunea flamandă.
10.GDANSK-oras din nordul Poloniei.
11.Granada-Spania.
12.Sankt-Petersburg.
13. Odessa.
14. Florenta.
15.San Francisco.
16.San-Tropez.
17.Maldive.
18.In Reykjavik, Islanda.
19. Dubrovnik.
20.Croatia.

| rebb a răspuns:

Pe un iaht prin zona Oceanului Atlantic.thinking
Asta mi-a venit pe moment.

| rebb a răspuns:

@tipu eu eram sarcastica. Aa si admir viitoarea (banuiesc ca si preferata) ta destinatie pentru vacanta.Si da, de data asta vorbesc serios.

| JustArmy a răspuns:

Eu as prefera ceva mai exotic. as evita orasele si toata aglomeratia. as opta pentru bora bora, miami, st lucia, insulele canare, insulele caraibe, insulele maldive, insula malta(sau insula de miere), atena, palma de mallorca, ibiza

| Diiiiiia a răspuns:

Daca ar fi sa aleg eu, as alege Venetia:-x
Mie mi se pare foarte romantic acolo`happy

| Instinkt a răspuns:

Pe luna:XX:X:X:XX:X laughing iti imaginezi ce privelistebig grin:X pe Pamant sincer as face ocola prin mai multe tari

| dyana_8491 a răspuns:

Cred ca cel mai misto ar fi, ca destinatie pentru luna de miere un loc mai pustiu ceva gen Calimanesti sau Cheia! oricum ceva la munte! unde sa fie mult romantism si un peisaj frumos!big grin:*

| dizzie a răspuns:

Pe o insula caaat mai pustie posibila cu marea albastra sa-ti vezi picioarele, cu nisip dinacela fff fin si alb si un cer dala albastru doamneee deja ma simt acolo... visu meu asta ar fi as uita de tot si toate si as fii trup si suflet doar pentru iubita mea, si sa beau toate natiile de cocktailuri si sa mananci toate ciudatzeniile big grin

| MidnightSun a răspuns:

Cine a zis ca luna de miere trebuie petrecuta peste hotare? o vacanta in bucovine, un pelerinaj pe la manastiri tot acolo si multa distractie in aer liber in aer curat in aer de munte este extraordinar. acolo sunt orase ca si vatra-dornei sau campulung moldovenesc pline de hoteluri, pensiuni, restaurante si sunt chiar aproape de manastiri. merita sa vedeti toate frumusetile bucovinei. mai ales masivul rarau care poate fi escaladat este o minuantie cu pietrele doamnei, cine stie, poate veti gsei gomoara legendarawinking citeste legenda pietrelor doamnei din campulung moldovenesc. crede-ma nu vei regreta sunt peisaje de neuitat, al intalniri bucovinene (in august daca nu ma insel) este extraordinar. trebuie sa mergeti acolo. eu am fost; nu e foarte scump fata de o excursie in strainatate e mega ieftin. sper ca i-am fost de folos pa'pa si multi pupiciwinking

| YoungnWildnFree a răspuns:

Nice, franta = marea, shopping, multe locuri de vizitat + monaco aproape, restaurante, multe magazine cu delicatese frantuzesti etc., parcuri. e o privesliste superba cu multi palmieri in oras, frumos sa te plimbi pe faleza =D. nu e prea scump si e o imbinare buna. e destul de linistit si are tot ce vreiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In egipt big grinla teba luxor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dubai ---emiratele arabe unite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yaounde si Douala

| sephora a răspuns:

Insulele Seychelles, Corsica sau Capul Verde.

| iloveSelena a răspuns:

Eu as alege new york sau paris.