| MasterDisk a întrebat:

Am nevoie de firmware origina landroid 4.2.2 pentru serioux s746 tab akalitab... aveti vreun link?!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
11 răspunsuri:
| GETODAK a răspuns:

Firmware original android 4.2.2 pentru serioux s746 tab akalitab
http://yadi.sk/d/5qOCIBiuGxkea

| MasterDisk explică (pentru GETODAK):

Nu merge...

| MasterDisk explică (pentru GETODAK):

Ce program/tool ar trebui sa folosesc... daca imi poti lasa si un link ar fi perfect!

| GETODAK a răspuns (pentru MasterDisk):

Merge foarte bine))) firmware original de la support serioux.com... s746tab a fost rescris in 10min)! poate ceva nu faci corect... succes!

| GETODAK a răspuns (pentru MasterDisk):

1.download firmware, rockchip driver(for your Windows) and RKBatchTool 1.7
2.install rockchip drivers
3. open RKBatchTool 1.7 & select firmware in "FW Path:"
4.press "Upgrade" & insert USB cable with pressed volum down button
5.in field "Connected Devices" will apear green signal#1
6.wait ~10 min

| MasterDisk explică (pentru GETODAK):

Nu ar trebui restore....si plus de asta am incercat si cu restore si cu upgrade dar imi apare chestia rosie cu fail....patratul verde e acolo happy

| MasterDisk explică (pentru GETODAK):

Imi poti lasa si mie un link de la serioux suport.com? happy

| GETODAK a răspuns (pentru MasterDisk):

Support: http://www.serioux.com/contact
incearca inainte de rescrierea EraseIDB:
download RKAndroidTool v1.37, open it & insert cable+volumdown, if program find your device do EraseIDB, then disconect and rewrite firmware in RKBatchTool 1.7...

| MasterDisk explică (pentru GETODAK):

Tot nu merge. -_-

| mariusen979 a răspuns (pentru GETODAK):

Salut!

M-a poti ajuta si pe mine, am uitat codul de securitate care l-am setat cum faca sa intru in recovery mode? sa ii dau un wipe reset. astept raspuns.