| anonim_4396 a întrebat:

Ar merita acest PC : http://www.cel.ro/calculatoare-desktop/desktop-rpc-xprt- athlon-ii-x2-250-500gb-2gb-hd5450-l/ : pentru jocuri precum Crysis 2, Battlefield 3, Just Cause 2, Resident Evil 5, etc... Merita bani?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Vezi mai intii ce cerinte de sistem are BF3 si dupa aia mai gindeste-te... @neluL: nu exagera - Crysis merge si pe placi de 4-5 milioane foarte bine (HD 4850, par example). BF3 e al naibii de problematic, sau NFS asta ultimul, cind vine vorba de cerinte de sistem...

| neluL a răspuns (pentru KodrutZ):

Poate am exagerat putin dar nu pentru HIGH Performance in schimb calculatorul de mai sus nu este bun decat pentru vazut videoclipuri pe youtube! Nu recomand un asemenea pc nimanui.

| KodrutZ a răspuns (pentru neluL):

Sa nu exageram, jocuri mai vechi poate sa joace lejer, veriga slaba e placa video.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru Crysis doar placa video costa 12 milioane (ca sa ruleze jocul High Performance).Un pc de gaming te duce undeva intre 25-30 milioane.