| Angelsergiuboy a întrebat:

As dori si eu sa achizitionez un Hard disk dar am o problema
am gasit 2 hard diskuri. Din punctul meu de vedere sunt la fel
doar ca unu e 249 lei, iar altul 595 lei. Acuma sa va las 2 linkuri sa vedeteti.
Care imi poate spune si mie diferentele intre cele 2 hard diskuri?
As dori o persoana care are cunostinte avansate in domeniu.

http://www.vexio.ro/......-300_P8657
acesta este cei cu 249 lei

si

http://www.emag.ro/......ELGT7BBBM/
acesta este cel cu 595 lei.

Astept Raspunsuri...
Raspunsul care ma ajuta in aceasta dilema primeste funda+ vot
folositor/inteligent.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Diferenta este de calitate. Cel de al II-lea este mai bun si este (pentru asta) garantat 60 luni.
Iti recomand eu unul la fel de bun si ieftin: http://www.emag.ro/......E52F2BBBM/

| Angelsergiuboy explică (pentru Salontanul):

Nu e compatibil pentru ca e Sata 3
eu am socket 775 nu 1155 suporta maxim sata 2

| Salontanul a răspuns (pentru Angelsergiuboy):

Aiurea! SATA 3 va merge pe SATA 2. Singura problema ar fi rata de transfer dar in realitate acesta nu depaseste 200 Mb/s fiind limitata de partea mecanica. Degeaba scrie la SATA 3 ca are 600 Mb/s ca nu atininge nici cand 600. Ia-l fara frica.

| nicknic a răspuns:

I-al pe cel mai ieftin diferenta de pret nu justifica performanta banuiesc ca pe cel de 1 tera nu pui sistemul de operare

| Angelsergiuboy explică (pentru nicknic):

Asta ar fi motivul principal pentru care as vrea sa-mi iau un hard nou.

| nicknic a răspuns:

Daca vrei pentru sistem de operare treci pe ssd
in 3-500 gasesti ceva destul de bun cauta promotii

| Angelsergiuboy explică (pentru nicknic):

Sunt paralel cu SSD nu stiu nimic despre ele.
de ce imi sugerezi un SSD?
si pot pune eu asa ceva pe placa mea de baza
placa mea de baza?
Asus P5G41T-M LX?
Socket LGA775.
http://www.asus.com/......5G41TM_LX/

placa de pe linkul de mai sus