| Johnny25 a întrebat:

Știe cineva vreun site/aplicație unde poți vorbi cu persoane din comunitatea LGBTQ? Persoane serioase, nu perverși...

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facebook

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

LGBTQ? Persoane serioase, nu perverși...
Adică cum? Cum nu perverși?
E Internetul plin dar care să nu fie perverși...
Sau nu e voie să zici așa, pentru că, așa sunt ei...

| Johnny25 explică (pentru sadrian46):

Nu sunt toți așa... ????

| sadrian46 a răspuns (pentru Johnny25):

Tu ai avut de suferit din cauza lor?
Sau ești și tu homalău?

| Johnny25 explică (pentru sadrian46):

De ce să sufăr? Suntem oameni și noi, cei din LGBTQ. Dacă mai persoane hetero fac ceva rău, sunt iertate relativ repede. Dacă un homosexual greșește, toți sunt de vină... Serios? Așa limitați mental pot fi unii?

| sadrian46 a răspuns (pentru Johnny25):

Așa, am înțeles cu cine stau de vorbă.
Dacă poți să mă lămurești.
Știu ce înseamnă L, G, B, T.
Presupun că dta ești G, că te-am mai văzut căutând parteneri aici pe TPU, despre asta o să mai vorbim cu acordul dtale.
Dar poți să îmi spui Q ce înseamnă?

| Johnny25 explică (pentru sadrian46):

Nu am mai căutat parteneri pe aici...
Queer se referă la persoanele care sunt atrase de toate orientările sexuale. Poți fi atras de oricine, de caracterul cuiva, indiferent de cum e el.

| DenisIonut01 a răspuns:

Facebook,romeo,grindr,jaumo.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Cam pe toate retelele de socializare exista grupuri LGBT. Pe Facebook, Discord, What's App, KakaoTalk, Tumblr. Cred ca si pe site-urile matrimoniale poti selecta orientarea sexuala.

| Johnny25 explică:

Din cauza oamenilor de genul tău se duce țara asta de râpă...

| Johnny25 explică:

Ba nu. Noi nu alegem să fim așa. Corupția, foametea și salariile mici nu sunt cauzate de noi.

| paulvasile48 a răspuns:

LGBT+ Amino, un fel de Facebook special pentru comunitate
E dragut acolo.Sunt si ceva romani.

| AlexFK201 a răspuns:

"Romeo" este o aplicatie pe care poti vorbi cu persoane gay, trans, etc, poti intra si pe aplicatie dupa ce o instalezi din google play, sau pe site fara sa mai instalezi aplicatia, totusi nu iti pot garanta ca toti sunt oameni seriosi, dar sunt sigur ca vei gasi si persoane serioase pe Romeo, sper ca te-am ajutat.