| Sandra1710 a întrebat:

cum pot sa fac ca pe facebook cand postez sa apara ca e pentru public dar o anumita persoana sa nu vada ce am postat? Nu o am la prieteni dar nici nu vreau sa ii dau block. Multumesc!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poți. E ciudat, dar era mai simplu, dacă o aveai în lista ta de prieteni, fiindcă puteai umbla la setări, încât să ascunzi o fotografie (ori, mai multe) de privirea ei.
Apărea un text, cam așa: " Orice persoană pe care o incluzi aici sau în lista de persoane restricţionate nu va putea vedea această postare decât dacă adaugi o etichetă cu numele său. Utilizatorii nu vor fi anunţaţi dacă alegi să nu le distribui un anumit conţinut."

În cazul tău, setează să o vadă doar prietenii. Și evită să etichetezi imaginea cu numele prietenilor comuni.

| Elena9328 a răspuns:

Ceea ce postezi o sa se vada oricum. Dar poti intra pe chatul ei sa aparo ofline si asa nu o sa stie cand intri tu si cand iesi. Nu va putea sa te bage inseama. Poti da si block doar la convorbire fara sa o scoti de la prieteni.