| uninvited66 a întrebat:

Am trecut la RDS, la internet de 1Gbps. Mi-au conectat baietii routerul, toate bune si frumoase.

Acum am nevoie sa deschid un server FTP, de pe PC-ul personal, ce ruleaza windows.

Am intrat in router, am deschis porturile necesare unei conectari FTP, portul 21, dar oricum as deschide serverul FTP, nu il recunoaste decat pe IP local, daca deschid portul 21 pe IP-ul de Internet, sau pe un DDNS este bloca permanent.

Am inchis tot ce inseamna anti-virus, Firewall (router si windwos), fiind un Router NAT, am trecut cu serverul in mod PASV, incercand un PORT FWD pe 50000-51000, deschis la fel, in router TCP si UDP.

Am conectat din rotuer-ul lor inca un router personal, macar acum pot face o conexiune locala TELEFON - PC, prin routerul personal, dar serverul FTP tot nu functioneaza.

Deci in mare parte cum pot face la RDS sa imi dea drumu la toate porturile, si sa nu mai existe nimic blocat, in contract nu se specifica nimic de blocarea lor!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| GdX a răspuns:

De ce nu suni la ei sa ii intrebi?