| Bybanu a întrebat:

Salut, am o nelamurire mare.am downloadat si instalat PFPortChecker sa vad daca am portul 27015 (pentru cs) deschis.Programul mi-a aratat ca nu este, l-am deschis cum trebuia din router si din firewall (am adaugat port TCP si UDP, si i-am dat si OFF) dar programul tot la fel imi arata, ca portul nu este deschis.Am observat ca nu am nici un port deschis, dupa cum arata programul.
Cum deschid porturile sau macar doar 27015 daca din router nu a mers?
Sau programul nu e bun, si imi arata alte porcarii?

2 răspunsuri:
| Bybanu explică:

NU vreau server, am server. Problema e cu ip. dar am rezolvat faza cu portul, l-am facut sa fie fix, 27015 pentru cs si intra lumea pe el.Deci pentru cei cu RDS si wireles merge sa faceti server de CS sa intre lume, intra mai putini, mai greu un pic, dar daca stii sa ii faci sa stea pe server se umple.iese de o ciorba.scz.iese de cateva meciuri bune.Bafta.ms Onutsu. s-a rezolvat

| Onutsu a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa faci un server sa-ti mearga sa tii server?
Daca da iti fac eu unul tongue ID : onutsu_93. Funditahee hee?