| Just4boy a întrebat:

..am un server de counter strike si am o problema.
Am ip static si am un router wireless. Cand sunt conectat la internet prin router serverul imi ia un IP dinamic, ip routerului, iar cand conectez direct prin cablu imi porneste bine serverul, cu ip static...ce fac sa porneasca cu ip static si sa am si routerul?!

1 răspuns:
| ChangeName a răspuns:

Tu folosesti ori server gata facut descarcat de pe net ori un server facut cu un cs.
Pentru a avea un ip static si inca N avantaje trebuie sa hostezi un server.
Nu ai nici o sansa sa cu un server descarcat, o sa ai foarte multe dezavantaje.
Dar, daca hostezi un server vei avea multe avantaje si ip-ul serverului va fi cel de la firma de host.
Daca vrei iti dau eu niste firme cu care sunt mai familiarizat si daca vrei te ajut sa-l si hoostezi.
Bafta!