| mODIN a întrebat:

Cum scap de virusii din calculator? Are 4 gb ram si merge mai greu decat unul de 64 mb.Este plin de virusi, si devine imposibil de folosit.Nu am de unde sa fac rost de un Windows, asa ca trebuie sa folosesc dracu un antivirus.Azi mi-a mers mai prost ca nici o data si vreau sa aflu cum sa scap de probleme.Va rog! Recomandatzimi un antivirus care sa depisteze si sa elimine orice.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
6 răspunsuri:
| ValiTCM a răspuns:

O lista de programe antivirus freeware poti gasi aici: http://www.wizdownloads.com/Windows/Security/Antivirus/shareware/

| ahlrh a răspuns:

Încearcă un trial de la orice anti-virus, personal l-am avut în pc pe Kaspersky, acum nu am niciunul, îl am doar pe telefon, şi scanează-ţi computerul.
Poţi folosi de asemenea şi aplicaţia gratuită CCleaner.

Succes!

| Smartulet a răspuns (pentru ahlrh):

Daca vrei sa scapi de virusi, adware, malware, toolbar-uri care nu se dezinstaleaza, curatare browsere si registri... iti recomand YAC antivirus, eu il folosesc de aproape 1 an de zile si nu mai am probleme cu virusii.
Partea buna la YAC este ca e 100% gratis, nu trebuie cumparat si nu expira.
Daca te hotarasti sa il incerci il poti descarca de aici http://goo.gl/G8orkA

Succes!

| stapanullumii a răspuns:

Kaspersky Internet Security costa cam 110-120 ron si il ai 1 an

| antigoni a răspuns:

Daca vrei ceva gratuit, mergi pe www.avast.com si ia-ti pachetul gratuit pentru o luna de zile...instaleaza, da scan, iti va gasi virusii apoi ii va scoate din sistem si iti recomand de asemenea CC Cleaner, care iti sterge ramasitele unor programe dezinstalate si alte ``mizerii`` din PC...bafta!

| Rge_Geo_1980 a răspuns:

Descarca Malwarebytes Anti-Malware instaleaza-l si scaneaza pc