| AstroAlex59 a întrebat:

Exista un site sau o aplictie care poate corecta un text scris in romana? Link va rog.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

AutoCorect - acest program de corectat este un soft bun pentru corectat greselile gramaticale si de pus diacritice.
AutoCorect este acum un editor de texte in adevaratul sens al cuvantului, putand crea sau edita profesional cele mai importante formate de fisiere existente. Dispune de o gama variata de functionalitati ale programului, va permit formatarea documentului la nivel de paragraf si/sau caracter. Introducerea tabelelor si a imaginilor este foarte simplu de efectuat. AutoCorect asigura pe langa operatiile clasice de prelucrare a textelor si corectii ortografice, corectia punctuatiei, imbogatirea cuvintelelor cu diacritice romanesti manual si/sau automat, suport pentru Ortografie si Punctuatie, DEX, etc. Programul este foarte accesibil, chiar si pentru aceia care au o experienta redusa in folosirea calculatoarelor.

Descarca AutoCorect
http://www.softset.ro/download_ac.html

Bafta!