| Stanciugelu_Maria_1996 a întrebat:

Acum 2 zile am inceput un canal nou de YT care e in engleza. Pe acelasi canal am facut vlogging in Romana si am avut 180 de abonati, doar ca am sters videourile ca sa incep un nou canal dar sa-mi pastrez abonatii.
Cand faceam vlogging in Romana aveam in jur de 7 likes si 2 dislikes, dar acum primesc mai multe dislikeuri dacat inainte, dar chestia este ca ma stradui la continut video mai mult ca inainte! Linkul la canal e mai jos, LASATI-MI NISTE FEEDBACK, VA ROG! Apropo, am 11 ani.
https://www.youtube.com/channel/UCZwHMyHjoCbRupiRlMcpHqw

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Buna Maria,

Probabil din cauza ca fanii tai erau multumiti de continutul in limba romana, iar acum ca ai schimbat stilul canalului, multi dintre fani nu stiu engleza si dau dislike la videoclipurile tale. Adica ai vazut si tu... ai postat ieri 3 clipuri in engleza, si un clip in care spuneai ca faci si in limba romana dar si in engleza. La cele din engleza ai mai multe dislike-uri decat like-uri iar la acel clip (AI PANA ACUM, CAND M-AM UITAT EU) 4 like-uri si 0 dislike-uri. Sfatul meu este sa te hotarasti... ori ramai pe limba romana, ori pe engleza. Nu e o idee buna sa faci si in engleza si in romana deoarece multi din Romania nu vor intelege engleza, iar cand vei strange si abonati straini, din alte tari si postezi in romana, nu vor intelege ce zici fiindca nu stiu romana. Dupa parerea mea, de aceea primesti mai multe dislike-uri decat like-uri. Incearca sa te gandesti pe ce limba vrei sa faci canalul de youtube pentru a avea succes. Si succes in ceea ce faci! Numai bine.