| NANBia a întrebat:

Hristos a inviat TPU! Un program de capturat imagini de pe youtube in afara de PhotoScape [ca nu stiu sa-l folosesc rolling on the floor, daca ma invatati, il folosesc si p`asta rolling on the floor]? Si un link de download? Sau de unde pot lua BScap? Multumesc anticipat TPU! Paste fericit!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra pe youtube->da drumul la player in full screen ->pune pauza cand vrei sa faci o poza si apoi faci un print screen cu tastele Fn + PrtScr->te duci in Paint si dai lipire->aici o sa-ti apara poza pe care o salvezi ca format jpg sau png... Enjoy!(ai facut o poza dintr-un videoclip)

1 răspuns:
| LolNope a răspuns:

Deci,te ajut cu Photoscape-ul,este extrem de simplu.

Cand il deschizi,ai un cerc cu multe icon-uri, de unde apesi pe captureaza, unde e o mana care ia o imagine,

Apoi ai :captureaza tot ecranul.Pe el dai ca sa iei tot ecranul(care are si bara de jos). Daca vrei doar fereastra, dai captureaza fereastra, dar trebuie sa pui fereastra prima.Pe caprureaza regiunea iti alegi singura regiunea, adica o parte mai mica.