| MoMoScumpik a întrebat:

Imi spuneti si mie un antivirus eficient? Daca ati avea si un site de download, ar fi minunat happy

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
6 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Nod 32. Este excelent.

| DeyutzaDeea a răspuns:

Avira AntiVir Personal / Premium, dezvoltate de Avira
AOL Active Virus Shield
Avast! Professional Edition / Home Edition]], dezvoltate de ALWIL Software
AVG Anti-Virus, dezvoltat de AVG Technologies
BitDefender Antivirus, dezvoltat de BitDefender
BullGuard Antivirus, dezvoltat de BullGuard
Clam AntiVirus
CA Anti-Virus, dezvoltat de Computer Associates
ClamWin
Comodo AntiVirus, dezvoltat de Comodo Group
FortiClient PC, dezvoltat de FortiClient
F-Prot Antivirus, dezvoltat de FRISK Software International
F-Secure Anti-Virus, dezvoltat de F-Secure
G DATA AntiVirus, dezvoltat de G DATA Software
Kaspersky Anti-Virus, dezvoltat de Kaspersky Lab
McAfee VirusScan, dezvoltat de McAfee
Microsoft Security Essentials (precedat de Windows Live OneCare), dezvoltat de Microsoft
NOD32, dezvoltat de ESET
Norman Virus Control, dezvoltat de Norman ASA
Norton AntiVirus, dezvoltat de Symantec
nProtect Anti-Virus, dezvoltat de INCA Internet
Panda Antivirus, dezvoltat de Panda Security
PC Tools Internet Security, dezvoltat de PC Tools
Rising AntiVirus, dezvoltat de Rising
Smart Security, dezvoltat de ESET
Sophos Anti-Virus, dezvoltat de Sophos
Vba32Antivirus
VIPRE Antivirus, dezvoltat de Sunbelt Software
VirusBuster, dezvoltat de VirusBuster

cel mai buncred ca e Avast

| Gyganzie a răspuns:

ATENTIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseste pirateria si distributia ilegala de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care incalca drepturile de autor. In ipoteza unei actiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege sa furnizeze IP-ul tau si restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implica asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri indoielnice poate duce la virusarea calculatorului tau.
Vezi? Lasa-mi ID de mess si te ajut.

| SebyMTS a răspuns:

Bună,

Recomand antivirusul gratuit ZoneAlarm Antivirus. Este o soluţie completă deoarece conţine şi firewall şi antivirus. Link cu detalii (download, instalare): http://www.ultranetworks.ro/......alare.html
De asemenea, poti trece in revista si tutorialul de configurare al firewall-ului: http://www.ultranetworks.ro/......alarm.html

Succes!

| DEVIL32 a răspuns:

Nod 32 a fost candva, excelent.
iti recomand cu cea mai mare incredere Avira antivirus. E total free si e destul de eficient. Eu am o bucata buna de timp de cand il folosesc si nu am avut niciodata probleme.
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus?x-origin=web

| MadyHS18 a răspuns:

Avatul e foarte bun. Il folosesc de 4 ani si e foarte bun. Iti recomand sa nu-l descarci de pe ne ci atunci cand iti reintalezi windosul sa ti-l puna omul respectiv deoarece el il are pe cel original big grin.