| Justina10ify a întrebat:

Care antivirus este mai eficient?

9 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Eu am folosit AVG si Avast.
Personal, recomand Avast.

Am uitat, am mai folosit si Norton...dar tot la Avast raman.

| marius2313 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Avg 2013 dar te sfatuiesc sa stai fara antivirus deoarece o sa-ti mearga pc-ul, cu lag

| Frank51 a răspuns:

Avast + ca are optiune Limba romana

| al3xander a răspuns:

Cel mai eficient este kaspersky insa este shareware si cere o gramnada de resurse. antivirusi gratis iti recomand bitdefender free edition http://www.softpedia.com/get/Antivirus/BitDefender-Free-Edition.shtml sau avira http://www.softpedia.com/get/Antivirus/AntiVir-Personal-Edition.shtml

| Vlad_Tepes_1983 a răspuns:

Kasperski e cel mai eficient, mi-a detectat topate tipurile de virusi(Peste 100).

| Ouster98 a răspuns:

Eu as spune ca Bitdefender este cel mai bun, deoarece este folosit chiar si de cei de la Google si, in plus, este facut de romani.

| FreshRedBull a răspuns:

Dupa parerea cel mai bun e Avast

| AliceArisu a răspuns:

In urma unui review din 2013 antivirusul Bitdefender Antivirus Plus a iesit pe locul intai(9.58 puncte).S-a luat in clacul, performanta, eficienta dar si pretul.Pe locul 2 a iesit Kaspersky Anti-Virus cu o performanta asemanatoare dar cu un pret mult mai mare(8.75).Pe locul 3 a iesit Norton AntiVirus(8.73).Eu am avut Norton AntiVirus si am fost multumita.Deasemenea am fost foarte multumita si de AVG, care totusi a iesit pe locul 7 in acest review.Acestea sunt disponibile pe Windows 8, Windows 7, Windows Vista si Windows XP. Daca stii engleza poti citi pe site-ul http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/ intregul review. Sper ca te-am ajutat.

| ellena239 a răspuns:

Dupa parerea mea avira este cel mai bun eu l-am avut si a mers destul de bine