| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Detin un service GSM si vin tot mai mulți clienți cu telefoanele blocate, fie si-au uitat contul google si parola sau mai stiu eu ce, irelevant. Ideea e ca resetarea din fabrica nu reseteaza telefonul complet ca pe vremurile bune si tot ai nevoie de cont google sau parola, pe care dupa cum spuneam, nu le am. Exista un program sau vreo metoda pentru a putea sfida sistemul?
P.S.: Am incercat deja ce am gasit pe Youtube si google si nimic.
Dau funda!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Resoftare.

| Preda_Catalin_1983 a răspuns:

Salut, unele de pe Youtube merg daca urmaresti cu atentie, eu folosesc pentru Samsung chimera tool, pe clickgsm.ro si mai merge pentru Huawei.