| Eclectica a întrebat:

Seara bună! Am făcut un pocinog. M-am uitat la un film online si am trimis linkul de la el pe whatsup unui prieten. Nu stiu daca a mai apăsat el pe ceva sau nu, suplimentar, dar de cand a deschis linkul ii apare de n ori reclama la cate ceva. O fi virus, reclamă? Nu are curajul nici să dea ok, nici altceva, nu are X pentru inchidere etc. Ce sa faca sa scape sa nu-i mai fie notificata asta pe ecran la fiecare minut, sa dispara, fara sa-si viruseze telefonul? Și-a pus antivirus, tot apare porcăria aia. Mulțumesc!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

A luatr un adware. O resetare din fabrica e cam singura solutie. De apasat sigur a dat pe ceva daca tu nu ai avut probleme.