| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti da va rog niste pareri in legatura cu urmatoarea problema? cand intru pe anumite site-uri de pe telefon (de exemplu am cautat un film online pe un site) imi apare o fereasra noua *android security* si zice ca telefonul e infestat cu 3 virusi. intrebarea este daca e doar o reclama sau chiar sunt virusi? cu cateva zile inainte i-am dat factory data reset pentru ca aparea aceeasi chestie. ba chiar mai mult incepeau sa se downloadeze anumite fisiere (le-am sters) si se deschideau ferestre care ma trimiteau catre aplicatii antivirus in store. antivirusul avg nu a gasit nici atunci, nici acum niciun virus. s.o: android. Samsung galaxy mini 2.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

90% din site-urile de filme online sunt virusate, nu mai intra sau fa-ti cont pe un site oficial. Risti sa-ti virusezi telefonul si atunci crede-ma ca nici garantia nu-ti mai acopera defectele produse. Risti sa platesti reparatia telefonnului din buzunarul tau. Virusii sunt reali, si chiar mai agresivi pe telefoane si tablete decat pe calculatoare PC. Ori instalezi un antivirus pe telefon, Avast, Norton sau Bitdefender ori te lasi de filme online ca risti sa strici tot. De ce nu faci ca toti posesorii de telefoane mobile: Downloadeaza-ti filmul pe calculator, il pui pe card la telefon si-l vezi fara probleme, sunt playere care iti arata si subtitrarea pe telefon. Jumatate din telefoanele din service la Orange si Vodafone sunt stricate de virusi. Noroc bun

Răspuns utilizator avertizat
| Chimied a răspuns:

S-ar putea sa fie virusat, du-te la un service.