| Darken99 a întrebat:

De ceva timp am un virus enervant de tip reclama ce apare din minut in minut. Are careva o idee cum pot scapa de asa ceva? Dau funda la cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| Kingsley a răspuns:

Anti-Malwares ori cauti in browser la extensions si dezinstalezi de acolo.

7 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Instalează un antivirus și scanează tot sistemul. Reinstalează browserul. Restaurează windows-ul la o dată înainte să iei virusul respectiv.

| xByte a răspuns:

Malwarebytes te scapa de probleme de genul, desi personal as reinstala windows-ul, fiindca cel mai probabil ai dat de un miner/keylogger care se afla fix in registrii specifici windows-ului, locatie in care nu ai deloc acces, fiind imposibil sa scapi de ei fara reinstalare de windows.

| Darken99 explică:

Am uitat sa spun ca problema asta e pe Android

| Iunix a răspuns (pentru Darken99):

În cazul ăsta e mai simplu. Resetează telefonul. Atenție : vei pierde toate datele ( poze, înregistrări audio și video, jocuri, aplicațiile instalate ) Dacă, consideri că pozele și înregistrările din telefon sunt importante salvează-le pe un card de memorie sau pe un pc. Însă ai grijă, dacă faci asta e posibil ca virusul să se infiltreze în pc, sau pe cardul de memorie în care salvezi datele din telefon.

| Alexandru_Ungureanu_2003 a răspuns (pentru Darken99):

Exista BitDefender pentru Android eu il am si functioneaza.

| Alexandru_Ungureanu_2003 a răspuns:

BitDefender