| apocaliptic77 a întrebat:

.vreau sa pun filme live pe Facebook, se poate? adica filme din calculator (sau telefon). deci repet, nu filmari live, ci filme din calculatorul meu sau din telefon (Android 6.0.1).Multumesc.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
3 răspunsuri:
| PandaKill a răspuns:

Film live din calculator/telefon nu se poate, adica poti sa postezi filmulete pe Facebook, asta e normal dar nu o sa iti apara ca si cum ar fi live. Filmarile live le poti face doar de pe telefon dar filmuletele obisnuite le poti posta de pe ambele dispozitive

| apocaliptic77 explică (pentru PandaKill):

...ba da, intre timp am aflat, am si postat cateva filme, cu ajutorul a doua programe, OBS Studio si Wirecast.

| MeLaryssa18 a răspuns (pentru apocaliptic77):

Cu programele acestea poti pune un film live pe Facebook de pe mobil?