| titus2013 a întrebat:

1 caut film anii 1995 - 2000 in care un pictor sau desenator este obsedat de imaginea vrajitoarei Medeea.

2 si un altul productie Germania intre anii 1960 - 1980 in care un individ isi omoara sotia, un vecin si pe anchetatorul care investigheaza cazul, este posibil sa fie apropiat de anul 1970.
- va multumesc!

2 răspunsuri:
| QVictorya a răspuns:

Salut! al doilea cred eu ca e The prestige cam asa tema era si acolo, nu stiu presis. sper ca te-am ajutat. Pa big grin

| titus2013 explică:

La pct 1 pictorul este italian iar vrajitoarei i-se mai spune si contesa din carpati
2 In filmul Nemtesc criminalul impinge sotia pe geam, pe vecin i-l arunca in aer defectand instalatia de gaze iar pe politist i-l otraveste dar este prins