| Mihai171717 a întrebat:

A fost acum multi ani, poate 10 sau Ceva asa, pe cartoon network cred, un film despre jucarii. Nu toy story si nici una DIN astea. In filmul ala, rolul principal era un copil care ii placea mult jucariile, de fapt, la inceputul filmului cred ca niste baietii il batuse ca inca purta un ursulet mereu cu el, chiar daca pariitni si toti ii spuneau ca e prea mare. El mereu il purta, si il repara si avea grija de el. Intro zi, aparuse o fata in scoala lui, sau poare era mai de mult, nu stiu sigur. Pai fata AIA avea acces la o lume aparte in care toate jucariile traiau, si CE le se intampla cum ar veni la corpul lor DIN lumea nostra, o patea si verziunea lor vie in lumea AIA paralela. Pai fata asta, avea un fel de piatra sau Ceva asa, care atuncia cand o atingeai, te ducea in lumea aia. EA o lasase, o aruncase de fapt, spre un baiat DIN scolaa care ii placea, dar cel care o luase de jos primul fusese acel baiat, crl cu ursuletul. Si de acolo incepe tot CE chiar nu-mi amintesc. Stiu ca intra in lumea AIA, fata era cam suparata ca nu era el cu cine vroia sa foloseasca piatra, dar cum deja "raul era facut" incepuse sai explice totul, cum lumea lor e cinectata, jucariile au suflet sau viata in alta parte si mai multe. Chiar si ursuletul lui era cu el acolo. Si filmul (e animat) contiunua cu multe chestii de care numi aduc aminte. Faza e ca a fost un film, de acum mai mult de 10 ani (am aproape 17), care lau dat doar o singura data! Cel putin din cate stiu eu, si eram un obsedat de desene hahaha. Mia placut la nebunie filmuletul ala si mereu, cu ani, mil aminteam din cand in cand. Dar normal, un copil de 4 sau 5 ani, cand vede niste desene, nu sa gandeste sa retina numele ca sal cauta nu stiu cati ani dupa aia cand o sa aiba acces la internet. L-am cautat ca nebunu dar tot imi apare SUTE de pagini despre toy story si alte chestii care nu au nicio legatura cu CE ma doare PE mine. Stiu ca scriu cam analfabet, dar am plecat din Romania la 7 ani si ortografia mea a ramas cam in urma. Nici nu am toate vocalele si consonantele necesare, dar totusi cred ca se intelege hahaha. Dar serios, daca cineva a avut norucul sal vada si isi aduce aminte de numele filmului sau de vreo scene care sa FIE mai usor de identificat, spuneti-mi va rog!

Răspuns Câştigător
| JackFrost96 a răspuns:

The Toy Warrior (2005).

| Mihai171717 explică (pentru JackFrost96):

Mersiii! Serios, filmul ala e copilarie pentru mine hahaha ☺

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Era o combinație de film cu benzi animate? Rolul principal (copilul) era real sau era un personaj de desen animat?

| Mihai171717 explică (pentru floresdemayo):

Era personaj de desen animar, dar mi-au zis filmul deja, era The toy warrior (2005) haha. Multumesc ori cum