| AdrianaBacescu a întrebat:

A fost difuzat cu ani in urma un film pe TCM numit Foreign correspondent. De ce este considerat un film subestimat?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

De catre cine e considerat un film subestimat?
Te intreb, pentru ca figureaza intre primele 15-20 de filme ale lui Hitchcock, cu un 7.7 pe IMDb si un 95% TomatoMeter pe Rotten Tomatoes, cu 8 nominalizari la Oscarul din 1941.
Chiar daca nu a luat niciun Oscar, ca cinefila banuiesc ca ai o idee despre cat de importanta este orice nominalizare...

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Este considerat mediocru pentru un film facut de Hitchcock, plictisitor pe alocuri.

| IceRope a răspuns:

Pentru că părerea majorității a fost că este un film de doi lei.

| Ornato a răspuns:

Este pe file_list filmul