| AdrianaBacescu a întrebat:

A fost difuzat acum 17-19 ani pe TCM un film numit Best years of our lives. Am citit undeva ca filmul nu e asa de celebru. Din ce motiv? Este sau nu considerat un film foarte bun? In ciuda faptului că a fost nominalizat la câteva premii de la Oscar.

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu numai ca a fost nominalizat, dar a si castigat 7 oscaruri. Este foarte laudat si considerat un clasic. A avut cele mai multe incasari dintre filmele aparute in anii 40. Filmul a fost foarte celebru, si inca este destul, dar sa nu uitam ca este un film vechi, aparut in 1946, motiv pentru care nu ii mai vezi pe multi vorbind despre el.