| DarkOrbitMoon a întrebat:

A vazut cineva A clockwork Orange? Cum vi s-a parut?

3 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Brutal, dar foarte genial! Mai ales la sfarsit,cand i se reda iar alegerea dintre a face bine sau rau.(si,cine nu a fost lasat masca de geniala introducere in acel bar, de jargonul folosit de ei, de muzica geniala din film etc.)

Desi scenele de violenta ar putea fi prea mult pentru unele persoane, mesajul filmului(bine, al cartii) este unul care ar trebui discutat de toata lumea macar odata!

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cum am mai spus şi într-un alt răspuns, mi se pare cel mai bun film realizat vreodată.

| DarkOrbitMoon explică:

Cineva?thinking
Chiar nimeni nu a vazut acest film?!
Inadmisibil.