| Cristina2316 a întrebat:

A văzut cineva filmul "Metroul groazei"? Îmi poate explica și mie cineva ce se întâmpla in film va rog?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca nu reusesti sa intelegi nici macar un film horror nu poti sta la masa cinefililor, mai ales a celor care mananca la mic dejun filme precum Memnto(2000), Fight Club (1999) s-a.m.d
O sa iti las descrierea acesti film asa cum apare el pe paginile oficiale:

Filmul poarta denumirea internationala de The Midnight Meat Train (2008):
Un fotograf doritor să-și exploreze laturile întunecate pornește în urmărirea unui criminal în serie, supranumit "ucigașul din metrou", ale cărui crime de coșmar l-au făcut să realizeze câteva fotografii de senzație. Fotograful devine tot mai fascinat de criminal, iar incursiunile în lumea putredă a acestuia îl corup și îl transformă, căci calea în sumbrul regat al răufăcătorilor este fără de întoarcere.