| Mayar a întrebat:

A vazut cineva serialul MR ROBOT? Impresii, comentarii, va rog.

38 răspunsuri:
| costin95 a răspuns:

Nu l-am vazut, il am in watchlist. Toti cei pe care i-am intrebat si l-au vazut, mi-au recomandat sa ma apuc urgent de el, "este prea bun"

| Mayar explică (pentru costin95):

Ei bine, dupa ca il vizionezi, sa imi scrii aici sau in mesaj, pentru ca vreau neaparat sa discut cu cineva despre serial. Inceputul era genial, original, promitea multe. apoi au aparut clisee, lucruri previzibile si plictisitoare. Atat de plictisitoare, incat nu am finalizat tot sezonul 2. Sunt curioasa de reactia si parerile tale happy

| RAY a răspuns:

E un serial bun, mi-a placut

| Mayar explică (pentru RAY):

In momentul in care ai vazut ca nebunia lui Elliot s-a instalat, apoi cum s-a desfasurat, ce parere ai avut?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

N-am ajuns acolo, am vazut un sezon

| Mayar explică (pentru RAY):

E bine si asa. Pe tot parcursul primului sezon ai fost la fel de incantat?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Da,adica eu cum lucru in domeniu logic ca da, facea parte din pasiunea mea

| Mayar explică (pentru RAY):

Da? nu ti se pare ciudat ca in domeniul de securitate el lucra de fapt cu bazele de date?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Cu ce ai vrea sa lucreze?

| Mayar explică (pentru RAY):

Retelistica

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Securitate online

| Mayar explică (pentru RAY):

Care nu se refera doar la dosare cu informatii, ci la tot.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

E un film

| Mayar explică (pentru RAY):

Si mereu ma enerveaza ca nu respecta realitatea.
Stii ca pe Youtube exista video-uri "everything wrong with "? Acolo sunt pentru mai toate filmele, pentru ca niciunele nu respecta realitatea! Si asta ma scoate din sarite. Suntem totusi in 2017... pana acum nicio minte stralucita nu a putut avea o idee reala cu privire la filme?
Cand vad inconsistenta in filme, ei bine, sa zicem ca nu mai am nicio placere in a-l viziona. Iar uneori cand e prea banal, previzibil si lipsit de originalitate, chiar il blamez.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Pe mine ma enerveaza ca sunt lipsite de creativitate, imaginatie, ratiune

| Mayar explică (pentru RAY):

Da, exact

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Las ca o sa fac eu un film cand ma voi insura cu sotia mea

| Mayar explică (pentru RAY):

hee hee
Despre ce?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Depinde cum ne intelegem, poate fi mister, groaza, romantic, aventura, drama o sa fac multe filme cu ea

| Mayar explică (pentru RAY):

laughing bafta!

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Nu doresti sa fi sotia mea?

| Mayar explică (pentru RAY):

Art. 376 din Codul penal al României prevede pedepse pentru bigami... Asa ca : c'est la vie

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Dar sunt singur

| Mayar explică (pentru RAY):

Nu ma refeream la tine laughing

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Desi tu joci deja intr-un film ok

| Mayar explică (pentru RAY):

Daca zici tu ca e un film...

| gardianuf a răspuns:

Buna Mayar, am vazut serialul acum astept sezonul urmator m-a impresionat foarte mult, cu toate ca in unele momente am fost confuz si inca mai sunt.
Un serial ce merita vazut oricum

| AndreiWeisz a răspuns:

E foarte bun serialul. Sezonul 1 mi-a placut ceva mai mult decat al doilea, al doilea devine un pic prea dark pana si pentru gusturile mele. Ti-l recomand, e chiar ok. O sa ti se para un pic plictisitor in primul episod poate, o sa crezi ca vorba doar despre ceva hacker si ca e un serial pentru IT-isti, se foloeste mult limbaj de programare. Devine interesant dupa, cand te prinzi de fapt ca el de fapt incearca sa lupte impotriva monopolului pe care l-au stabilit companiile asupra societatii. Daca esti fana idei conspirationiste si chestii in genul, o sa-ti placa.

| Mayar explică (pentru AndreiWeisz):

Mie tofcmai ca primul episod mi s-a parut cel mai stralucit pentru ca era cel mai pormitator. Ce s-a intamplat cu Tyrell? big grin

| Mayar explică (pentru gardianuf):

Ce ti-a placut cel mai mult la el? care episoade, asa, proximativ, ti s-au parut cele mai interesante? ai avut impresia ca unele sunt previzibile?