| Kidootz a întrebat:

Academia vampirilor este film sau serial? eu am vazut ceva,am citit si cartile,da nimic din film si din carti nu se leaga, asa ca eu cred ca mai sunt si alte parti sau ceva de genu.(Pentru cei ce s-au uitat la A.V)

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

De serial nu poate fi vorba,cel mult o serie,o primă parte s-a consumat deja, iar încasările pentru aceasta nu au strălucit (era esențial și i-ar fi asigurat un sequel,pentru că subiect există,cărțile sunt mai multe,așa cum spui),însă din motivul pe care l-am amintit s-ar putea să nu se realizeze,deși inițial s-a pornit de la această idee,de "serie",oricum vom vedea.Și apoi, nici nu trebuie să fii prea specialist, filmul este foarte slab (eu nu l-am văzut în totalitate, n-am reușit, m-a plictisit, așa că din punctul meu de vedere poate să rămână și fără o continuare).