| OrsolyaOrsi a întrebat:

Acum 3 luni am vazut un film pe canalul Tv1000/
Am uitat titlul filmului. As avea o rugaminte daca cineva recunoaste filmul, sa-mi raspunda la intrebare.
Cum se numeste filmul acesta?


Tot actiunea se petrece pe o insula. Protagonista este o femeie care a venit cu iubitl ei in excursie pe insula, ca sa vada ceva festival. Cuplul se duce la o terasa unde sunt servite cu niste bauturi iar femeia primeste un colier de la o fata localnica care ii spune ca o pazeste de rau. La finalul serii cuplul se duce inapoi la camera de hotel, unde iubitul fetei incearca sa-l omoare pe iubita-sa srangand de gat, ier dupa il ingropa in curtea hotelului. Incepe o noua zi. Zici ca s-a intamplat un miracol. Fata traieste, se trezete cu o dure de gat si de cap si cu gust de pamant in gura. Se intalneste cu iubitul uciga, care cabar nu are despre ce vorbeste. (intre timp se mai intampla unele chestii) La finalul flmului, protagonista filmului este atacata, fugarita de localnicii insulei, care vor sa faca un ritual cu ea.



ps/Protagonista seamana un pic cu actrita Eleanor Matsuura, care interpreteaza pe Yumiko din serialul The Walking Dead

1 răspuns:
| OrsolyaOrsi explică:

Din pacate, vad ca nimeni nu a raspuns la intrebare.
Dupa aproape o luna de cautare in sfarsit am gasit filmul, fara ajutor. Se numeste " Death of Me "