| countingstars a întrebat:

Acum cativa ani am vazut un film care mi-a placut, dar nu mai stiu cum se numea. Imi aduc aminte doar niste secvente: Era o fetita de vreo 5 ani care atunci cand lasa ceva pe patul din camera ei, iesea din camera si incuia usa, cand se intorcea in camera tot ce se afla pe pat disparea si cred ca se duceau in alt loc de pe pamant. Si stiu ca la un moment dat i-a aratat asta tatalui ei si a pus niste jucarii pe pat, apoi a iesit din camera, a incuiat usa si cand a intrat din nou, au disparut. Si parca era ceva cu o cheie importanta. Asta e cam tot ce imi amintesc. Fundawinking

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

S-ar putea să fie și invers, tatăl să-i fi arătat fetiței acele lucruri și să posede acea cheie, apoi și alte obiecte magice și în acest caz este vorba de o miniserie foarte interesantă:The Lost Room (2006)
http://www.cinemagia.ro/filme/the-lost-room-camera-disparuta-17647/