| Dessie a întrebat:

Am chef de cateva filme istorice. Imi puteti recomanda si mie cateva filme de acest gen, care sa aiba legatura cu istoria Romei/Egiptului/Amandurora laughing? Sau nu neaparat, pot fi si legate de anumite triburi, sau sa aiba caracter religios, etc. Multumesc mult. >big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| DODO20 a răspuns:

Gasesti mai multe filme aici www.dvideo.ro

| ReapWhatYouSow a răspuns:

Filmul "Angora" e un film istoric facut dupa viata Hypatiei din Alexandria http://www.cinemagia.ro/filme/agora-26200/articol/32845/