| alex495 a întrebat:

Am fost la noul film Transformers last knight si n am inteles o chestie. Din vechiul film eu stiu ca megatron(galvatron ii ziceau aia) era facut dintr un material de se putea face aschii ferindu se de rachete si ce mai trageau astia. Era un material, se vede si in trailler de putea lua orice forma. Nu era fier cum sunt restul, era o chestie de se facea pulbere si plutea prin aer, in noul film de ce megatron e ala clasicul?
A doua intrebare, unde sunt copiile alea evil facute de aia in age of extinsion ale lui bumblebee si ale restului echipei? Erau masini facute tot din compozit dala care teoretic trebuiau sa fie copii fidele ale lui bee si mai multi dar fiind facute cu soft ul lui megatron ( ala mort) erau malefice

2 răspunsuri:
| Ionut_Chiriac_1989 a răspuns:

Pai iti raspund la prima intrebare... eu au implantat doar memoria lui megatron sau ceva de genul acesta! ca aveau nu stiu ce piesa de la el... la a 2 n-am nici cea mai mica idee

| alex495 explică (pentru Ionut_Chiriac_1989):

De fapt rasp e urmator, megatron ala facut cu nano tehnologie a zburat mai repede la quintessa decat optimus si aia l a facut la loc cum era in schimbul sustinerii luptei ca sa distruga pamantul ca e Unicron nucleul.
2. Au disparut ca au fost distrusi atunci in zilele alea din penultimul film cand se lupta ei in oras cu robotii aia multi si vine iar bountyhunter ul sa se bata cu optimus