| UnNumeScurt a întrebat:

Am mai pus o intrebare de genul. Ce filme imi recomandati pentru o seara? Sa fie de dragoste triste sau de dragoste cu ceva armata, sau cu armata, sau ceva actiune sf, sau aventura... Ceva ca a walk to remember sau Deadpool sau ca acksaw Ridge. Si vreau sa imi explicati pe scurtt despre ce e vorba, dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Toate cele pe care le voi menționa sunt cu și despre război.

Hacksaw Ridge
Band Of Brothers (mini serie, o recomand cu căldură)
The Pacific (mini serie, o recomand cu căldură)
Saving Private Ryan
Jarhead
Jarhead 2
Full Metal Jacket
American Sniper
Dunkirk (nu cred că-l găsești pe net, a apărut acum recent)
Black Hawk Down
Lone Survivor
Fury
Pearl Harbor

N-am idee de filme de dragoste, nu mă uit.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Lolita laughing

| faramatania a răspuns:

Allied (2016),Anthropoid (2016)/Now Is Good (2012),Endless Love (2014),If I Stay (2014),The Fault In Our Stars (2014),Never Let Me Go (2010),The Last Song (2010),Keith (2008),Dear John (2010),Waiting For Forever (2010),Remember Sunday (2013)//The Thinning (2016),Equals (2015),Divergent (2014),Insurgent (2015),Allegiant (2016),The Maze Runner (2014),Maze Runner: The Scorch Trials (2015),The Giver (2014),Delirium (2014/cu Emma Roberts), The Host (2013)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scent of a Woman. Nu stiu daca intra la ce vrei tu dar vezi un trailer, poate o sa iti placa. Un film foarte bun.

| Bellutza02 a răspuns:

Iron Road.
Filmul asta e atât de frumos, are 2 părți și e de epoca, adică cred.e foarte interesant,cu o chinezoaica și un englez,ea se preface că e băiat pentru că era săraca,iar el era fiul patronului care făcea un drum pentru tren,ea s-a prefăcut că este băiat până la urmă a luat-o sa muncească,ea între timp evident s-a îndrăgostit de el(daca te vei uita la film,vei înțelege de ce "evident'), și i-a spus că ea de fapt e fata.E un film foarte frumos, mie mi-a plăcut foarte mult, știu că l-am văzut când eram mai mică și recent mi-am amintit de el, l-am căutat și m-am mai uitat o data la el.Iti promit că nu vei fi dezamăgit.