| Anamaria23873782 a întrebat:

Am o intrebare.
-caut un film pe care l-am văzut acum foarte mult timp și nu mai știu cum se numește.
.
▪︎era practic un fel de scufita roșie
▪︎tatăl fetei era un varcolac si se transforma când era luna plina
▪︎bunica fetei stătea în pădure iar tatăl fetei(varcolacul) a omorât-o pe bunica ei.
▪︎era un sat practic în pădure
▪︎varcolacul omora cât mai mulți oameni asa ca lumea a decis sa cheme un preot cunoscut
▪︎preotul ala era experimentat deoarece soția lui a fost un varcolac si a omorât-o
▪︎lumea a vazut ca varcolacul are o slăbiciune pentru scufita roșie asa ca au legat-o în mijlocul satului peste noapte cât era luna plina sa vadă dacă o omoară
▪︎varcolacul l-a omorât pe preot
▪︎preotul avea cumva un picior de iepure care sa-i tina noroc.

Cam atât mai stiu. Sper sa își dea seama cineva ca as crea sa găsesc filmul

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu mă înșel, parcă săptămânile trecute a fost la TV...

Red Riding Hood (2011)
https://www.cinemagia.ro/filme/red-riding-hood-43983/

| Brizbriz a răspuns (pentru floresdemayo):

Asta voiam sa spun si eu, ecranizare foarte... ADULTA a unei povesti care ar trebui sa fie pentru copii