| BellsC a întrebat:

Am o intrebare din Naruto sez.3
Cand a plecat impreuna cu Kiba, ShIkamaru, Neji si Choji... dupa Sasuke care a plecat spre Orochimaru.Choji a luat niste pastile si l-a infrant pe adversar dar a murit si el. si Neji la fel.Am vazut ca vine si Rock Lee dupa ei si il ajuta pe Naruto sa se lupte cu unu...caruia ii ies oase din corp mai tari ca otelul (nu mai tin minte cum il cheama).
Neji, Choji si Kiba vor supravietui? Cum?
Fundita.

Răspuns Câştigător
| catalineusx a răspuns:

Nu a murit nici unul.Altfel nu ar mai fi aparut Naruto Shippuden.Ideea este ca naruto a fugit dupa Kimimaro(tipul care scoate oase din corp) pentru ca il luase pe Sasuke si s-a dus sa il salveze. Cei trei:Neji Choji si Kiba s-au luptat cu:Kidomaru Jirobo si respectiv Sakon(oamenii lui Orocimaru ce aveau ca misiune aducerea lui Sasuke). Nu au murit deoarece chiar daca au fost grav raniti in lupta cand sa se dea lovitura finala au fost ajutati de cei din satul din desert:Kiba de Kankuro si Shikamaru, care a plecat tot in cautarea lui Sasuke, a fost ajutat de Temari.In schimb choji a luat acele pastile si a reusit sa-l invinga pe Jirobo, insa la final a lesinat(nu a murit. Cei din satul frunzei il vor gasi si duce in sat. Nu arata in episoadele acelea dar spune la sfarsit Kakashi ca au fost dusi cu totii in sat si nu au murit). La fel si Neji(reuseste cu greu sa-si invinga adversarul, iar in final lesina dar este recuperat de trupele din satul frunzei cum am mai zis). In schimb naruto a plecat dupa Kimimaro.Nu reuseste sa ii tina piept, insa in ultimul moment soseste Lee, insa tot nu reuseste sa il invinga.In final ajunge gara(tot in ultimul moment) si il infrang pe Kimimaro.Sasuke fuge iar naruto se duce dupa el si lupta decisiva se da in acea vale cand isi arata fiecare fata demonica.Naruto pierde iar misiunea esueaza insa jura ca il va aduce inapoi in sat pe Sasuke. Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| BellsC explică:

Catalin.multumesc din suflet pentru raspunsul tau si primeste funda asta din partea mea!
:*

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Dap nici unu nu moare

| ioanax a răspuns:

Da toti vor supravietui...nu o sa moara nimeni, uitate mai departe si o sa vezi ca o sa vina cineva sa i ajute...nu spun mai multehappy

| ioanax a răspuns:

Da vor supravietui...nu o sa moara nimeni big grin

| Naruto_4484 a răspuns:

Il cheama Kimimaru dar se scrie Kimimaro