| GulubuntzBudulush a întrebat:

Am o întrebare. Mi se pare mie, sau Minimax încearcă mai nou, să acopere și nișa canalelor Megamax și Boomerang, care au fost închise. Eu știam că Minimax se adresa copiilor de maxim 10 ani, care a fost motivul pentru extinderea grilei cu programe destinate preadolescenților și adolescenților?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Probabil din cauza că a scăzut audienta foarte mult, iar extinderea ar fi fost imperios necesară, in contextul in care vechile generații se uitau la televizor.