| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, pan la urma de ce rcs-rds refuza sa bage Animax, am auzit zvonuri precum ca :

- S-a facut plangeri de parinti ca se baga hentai dupa 12 (frate, copii sub 15-16 sa se culce la 10, ca de aia esti parinte sa-l inveti ce e bine sau nu chiar daca nu vrea).

- Ca nu au ei bani de animax,vai vezi sa nu.

- Ca nu o sa bage animax decat daca devine un post non-stop, vai saracutii de voi.

- Ca RCS-RDS sunt cei mai IDIOTI DIN LUME, prima data cand m-am legat la ei, am avut si HBO si Cinemax (a fost o pacaleala de 1 luna sau 2) au scos acele grile si le-au inlocuit cu atat de multe canale de stiri pe care nici nu ma intereseaza de ele.

De ce nu scot ei toate rahaturile si rahat-urile de stiri cum ar fi accestv sau digisport 1, digisport 2, digisport 3, au inlocuit pana si Discovery cu Digiworld sau animal planet au inlocuit cu nationale geographic si sa nu mai zic de urmatoarele :

-mezzo (cine naiba se uita la asa ceva)
-fashion tv( cine dracu se uita la asa ceva)
-gsp tv ( hai frate, arata numa rahaturi pe canalu asta)
-eurosport 1 si 2 (pe cine drk intereseaza asa ceva)
- the money channel (really? ce naiba m-ar interesa la asta?)
-F&H (post de pescuit, de ce m-ar interesa pe mine sa vad pe cineva care pescuieste cand as putea sa o fac eu?)
-Trinitas TV (serios, ba frate, avem biserica)
-TV5Monde (de asta sa nu mai zic, e in franceza si nici macar nu traduce postul, cine naiba se uita la tampenia astaoh go on)
-Digi24HD (asta e cel mai tampit din toate, nu ma intereseaza nimic din ce zic astia)
-B1TV ( acest post a devenit asa de plictisitor,ca nu mai e nimic de capul lui,creca are cel mai mic rating)
-Realitatea ( hai sa zicem ca mai merge,dar plictisitorrrr)
-gorjtv ( serios? tot acelasi rahat ca pe celelalte canale de stiri)
-RomaniaTV (arata numa tampenii ca celelalte)

Toate canalele de stiri si multe altele,vorbesc despre aceleasi lucruri,pe cine intereseaza ma?

Sincer, daca ar fi dupa mine, mi-as face o lista de canale pe care le pot urmari la tv cu drag, sa dau si exemplu, as pune ceva de genul :

-Nickelodeon
-CartoonNetwork
-Minimax / Animax
-Disney junior
-Disney Channel
-Boomerang
-Megamax
-ProTV
-Antena1
-PrimaTv
-NationalTv
-KanalD
-ProCinema
-AcasaTv
-Euforia (imi plac filmele Koreene; 3)
-AXN
-AXN Black
-AXN White
-Cinemax
-Universal Channel
-Diva Universal
-HBO
-HBO Comedy
-Animal Planet
-Discovery
-National geographic
-National geographic wild
-MTV
-1Music Channel
-UTV
-KissTv
-HIT Music Channel
-ETNO
-Favorit
-HoraTv

Cam asta ar fi lista mea de programe TV care mi-ar place sa o am, voi ce credeti, m-am saturat de atatea firme care zic ca ofera nu stiu ce si dupa te razi in cap ca ai dat banii pe ceva asa de prost cat toata galaxiaoh go on

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai probleme serioase. Nu iti convine, te muti la alt cineva si cu asta ai terminat.
Hai sa o iau eu la rand. Au scos discovery si cateva canale deoarece nu s-au inteles in privinta banilor. Au bagat canale digi, gen digi world, nu se compara, dar nu is rele. Si acum:
-mezzo (cine naiba se uita la asa ceva)
Uite ca pana si eu ma mai uit cateodata. Din pacate nu avem numai Taraf tv daca asta vroai sa spui. Acolo e muzica adevarata dac apot spune asa. E adevarat, normal sa nu placa la toti, ca e plictisitoare uneori, dar decat playback-ul si videoclipurile cu 10 tipe in fundul gol de la tv de azi... mai bine mezzo.

-fashion tv( cine dracu se uita la asa ceva). Uite ca sunt foarte multe fete/adolescente/femei care se uita la asa ceva.

-gsp tv ( hai frate, arata numa rahaturi pe canalu asta) + eurosport 1 si 2 (pe cine drk intereseaza asa ceva) Eu cred ca nu ti-ai incercat norocul pe un stadion. Daca omul vrea sa se uite la sport, care e problema ta? Nu iti convine, seteaza telvizorul sa le omita.

- the money channel (really? ce naiba m-ar interesa la asta?) PEntru ca esti rpea prost ca sa te interesezewinking

-F&H (post de pescuit, de ce m-ar interesa pe mine sa vad pe cineva care pescuieste cand as putea sa o fac eu?) Atunci du-te si pescuieste, nu vad care e problema. Am un vecin de bloc, care ma chemase sa ii repar televizorul ca nu mai avea acest canal laughing

-Trinitas TV (serios, ba frate, avem biserica) si acuma tu esti si mare bisericos. Lasa omul sa sa uite la ce vrea. Sunt atatia batrani care se uita zilnic aici.

-TV5Monde (de asta sa nu mai zic, e in franceza si nici macar nu traduce postul, cine naiba se uita la tampenia astaoh go on) Se traduce daca ai prin televizune digitala, cu ci/ci+. Iar, nu vad cu ce te incurca.

-Digi24HD (asta e cel mai tampit din toate, nu ma intereseaza nimic din ce zic astia). Pentru ca esti un copil pr*st, poate de asta... Daca nu ai decat jocuri in cap, logic sa nu te intereseze ce e in jurul tau.

-B1TV ( acest post a devenit asa de plictisitor, ca nu mai e nimic de capul lui, creca are cel mai mic rating) Are rating ridicat si nu il scoate nimeni pentru ca e postul lu domn presedinte daca nu stiai laughing.

-Realitatea ( hai sa zicem ca mai merge, dar plictisitorrrr) -idem ca la digi24

-gorjtv ( serios? tot acelasi rahat ca pe celelalte canale de stiri)-asta e post local. Mergi si te plange la ei ca nu iti place tie.

-RomaniaTV (arata numa tampenii ca celelalte)-idem ca multe altele de mai sus.
Iar de vrei HBO, ia si plateste. Peste tot, unde vrei tu, hbo se plateste suplimentar. Si vad ca zici acolo ceva de animax, henitai, nushh ce is alea, insa exista non-stop daca vrei, contra plata, superone si superone hd in caz ca esti curios(nu cauta daca nu ai 18+).

| S1mplu a răspuns (pentru sltlp):

Am peste 20 si crede-ma degeaba ma faci varza si alte feluri ca eu doar am pus o intrebare si mi-am dat cu parerea, daca lumea vine si ma jigneste no sa ma intereseze deloc, pentru ca nu-mi pasa ce crede lumea si ce cred numai eu thinking asa ca mersi de parerea ta oh go on

| sltlp a răspuns (pentru S1mplu):

Atunci im cer scuze ca te-am jignit, dar nu vad cum de ai 20 de ani si totusi poti sa afirmi asa ceva...

| S1mplu a răspuns (pentru sltlp):

Nu stiu frate,pur si simplu sunt satul de atatea stiri si programe care nu imi plac si vad in fiecare zi aceleasi lucruri,vreau sa ma duc undeva la o firma de televiziune unde sa am liber la a imi lua ce canale de televiziune doresc,dar nu prea cred ca exista,unii ne promit asa,altii nu si nu mai am idei, chiar si la rcs-rds, au ei restrictii la unele canale tv si de atunci tot caut sa vad unde m-as putea muta la un pret rezonabil si libertatea de a alege ce doresc sau nu sa am, oricum mersii de raspuns, spor in continuare:p

| Seby90 a răspuns:

Urla prostia in tine.

| S1mplu a răspuns (pentru Seby90):

Ba deloc,ceea ce am scris mai sus,este doar parerea unui client nemultumit,daca nu sti ce e o prostie, fata de o parere, te priveste exact pe tine, nu pe mine, ca mie nu-mi faci nici un rau spunandu-mi astawinking

| Seby90 a răspuns (pentru S1mplu):

Stie care e chestia cu parerile? Fiecare are una. Tu ai mai multe, dar foarte proaste. CU PARERI de rau te anunt ca esti... varza (asta ca sa ma cobor la nivelul tau.)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu renunţi la contractul cu ei, dacă ai atâta nemulţumire în tine? laughing