| DenqOO a întrebat:

Am revazut Avenger si la cele doua filme cu Thanos si am incercat sa inteleg ceva.
Nu putea Dr. Strange sa faca aceea magie de a ii taia mana? Exista o explicatie pentru asta sau e prosteala de film american?
Cred ca existau si alte modalitati de a il invinge

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Filmele de genul asta se iau ca atare, nu trebuiesc super-analizate. Scopul lor este sa fie distractiv sa te uiti la ele, nu sa fie perfect logice pana in cele mai mici detalii. Tocmai faptul ca nu sunt consistente cu realitatea le face atat de distractive. Sau ai prefera sa te uiti la un film de trei ore despre un om care nu are bani sa-si plateasca intretinerea?

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur ca daaaaaaaaaa, e o prosteala de film american
care a scos locul 2 cei mai multi bani din istorie
https://www.boxofficemojo.com/chart/top_lifetime_gross/
dar e doar o prostealaaaaaaaaaaaaaaaaa

| DonEduardo a răspuns:

Thanos avea armate.