| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problemasad. Cand vreau sa vad un film pe net, dupa ce dau full screen mi se albeste tot ecranul si nu vad nimic, daca nu dau full screen nu are probleme.Asta mi se intampla si pe youtube daca dau full screen sad. Cu filmele din pc nu am treaba daca dau full screen, doar pe net, este un program care trebuie instalat sau este o problema de la windows?

Răspuns Câştigător
| domnea a răspuns:

Rezolvarea e foarte simpla(si ciudata), am avut si eu problema asta pe laptop...placa video...nu prea are accelerare video laughing
ce trebuie sa faci:
dai click dreapta pe un videoclip de pe youtube-->dai la setari(settings) si debifezi "Enable hardware acceleration". asta e tot.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Incearca cu un alt Browser sa urmaresti filmele respective sau de pe youtube. Daca folosesti Firefox probabil nu ai toate pluginurile instalate si de asta apare problema asta.Sau fa un upgrade la browserul ce il folosesti.Bafta!

| yomanu a răspuns:

Am mai auzit problema asta la cineva si solutia ar fi ultima versiune de Adobe flash player ...de aici il descarci :
http://get.adobe.com/flashplayer/
Sa debifezi '' Free McAfee® Security Scan Plus (optional) '' si dai Agree and install now

| domnea a răspuns:

Rezolvarea ciudata dar simpla...in mod normal flash player-ul are din default setat sa foloseasca accelerarea video(din placa video), in cazul meu placa video Sis Mirage 3 e de vina(chinezarie big grin).
Ce trebuie sa faci: te duci pe un site cu videoclipuri(ex: youtube) dai pe un videoclip sa il vezi... dupa ce incepe redara dai click dreapta-->alegi setari(settings) si debifezi "Enable hardware acceleration" --> dai close si gata!

| domnea a răspuns:

Ups...am raspuns de 2 ori la aceiasi intrebare...

| contele a răspuns:

Pe mine nu ma lasa sa debifez