| HermioneLove a întrebat:

Am tot auzit despre un nou serial numit Mako:Mermaids adica un fel de continuare a sezonului 4 H2o Adauga Apa.Am gasit cateva poze pe internet si cateva informatii despre ce va contine dar as vrea sa stiu cand apare? Am auzit ca premiera va fi pe 26 iulie anul acesta dar in Romania cand? Va fi tot pe Disney Channel?

4 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Este posibil sa se dea tot pe disney dar va trebui sa mai astepti pentru ca la noi in Romania sigur o sa apara mai tarziu

| Danişor a răspuns:

Mako Mermaids este un viitor serial australian pentru copii, adolescenți, și este spin-off al serialului H2O: Just Add Water. Serialul a fost anuntat în iulie 2011 și este produs de Jonathan M. Shiff în asociație cu Nickelodeon.Aceasta este o nouă serie care le aduce în prim-plan pe Sirena, Nixie și Lyla, apărătoarele Insulei Mako. La doar 15 ani, un băiat pe nume Zac face o excursie pe Insula Mako, unde cade accidental în piscina lunii. A doua zi descoperă că are puteri și că poate controla apa. Cele trei sirene se simt amenințate de acest tânăr și fac tot ce le stă în putință ca să-l înlăture. Filmările au început în mai 2012 și se așteaptă să se încheie în octombrie 2012. Producția va începe probabil în 2013 în Australia, Regatul Unit și SUA.Serialul a fost numit prima dată Mako: Island of Secrets, dar a fost intitulat Mako Mermaids, mai tarziu s-a intitulat Secret of Mako Island, iar apoi s-a reintitulat Mako Mermaids. Filmările erau programate să înceapă în aprilie 2012. dar au început în luna mai.Actorii din serial au fost anuntați pe 8 mai: Lucy Fry este Lyla. Ivy Latimer este Nixie. Amy Ruffle este Sirena.și Chai Romruen este Zac, numele serialului este: Mako Mermaids.Si da serialul se va difuza tot pe Disney channel

| marktheshark a răspuns:

Disney channel sigur va difuza acest serial

| TomyRO a răspuns:

Este posibil ca acest serial sa fie difuzat, dar daca un film sau serial este aparut intr-o alta regiune atunci va aparea in Romania in 1 saptamana maxim 1 Luna