| EvEeVe_2225 a întrebat:

Am vazut azi filmul remember me dar n-am inteles de ce scria pe tabla 2001 si dc s-a sinucis tyler?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

In 11 septembrie 2001 s-au prabusit Turnurile Gemene ale World Trade Center din New York in urma unui atentat terorist, omorând toate persoanele de la bord și mulți alți oameni care lucrau în clădiri. Ambele clădiri s-au prăbușit în decurs de două ore, distrugând și avariind și alte clădiri din jur. În total, în urma atacurilor au murit 2. 993 de oameni, inclusiv teroriștii.
Deci Tyler nu s-a sinucis ci a murit in urma atentatului. Pe tabla scria 2001 data din acea zi.

2 răspunsuri:
| mihaelabr a răspuns:

Tocmai ca sa ne dam seama a aratat pe tabla la ora surorei lui 11 septembrie 2001 (data atentatului ) si apoi a aratat cele doua cladiri din aer ( trebuia sa-ti dai seama ca sunt turnurile gemene world trade center )
nu stiai de atentat? eu si acum imi amintesc reportajul de pe protv desi aveam 6 ani jumate

| laura_8904 a răspuns:

Pai tyler nu s-a sinucis
in2001 au fost atentatele de la turnurile gemene si el a murit din cauza asta f frumos filmul impresionant chiar