| pwp a întrebat:

Pentru cei care s-au uitat la filmul remember me! eu nu prea am inteles finalul! cum a murit Tyler?

Răspuns Câştigător
| annyalexa a răspuns:

Cand profesoara i-a atras atenia surioarei lui Tyler si a trecut prin fata tablei, pe tabla scria 11 septembrie 2001 [ziua in care au fost atentatele asupra celor doua "turnuri gemene" din America], iar Tyler se afla intr-unul dintre acele turnuri.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Moare în atentatul de la 11 septembrie, el se afla în unul dintre turnurile gemene, dacă erai atent /ă îţi dădeai seama. uită-te încă o dată la sfârşitul filmului. Baftă!

mariana
| mariana a răspuns:

S-a aruncat de la geamul biroului tatalui sau, iar cand acesta a revenit la birou pentru intalnire, conform intelegerii anterioare cu Tyler, a vazut politia si lume multa, care privea la trupul sinucigasului (insa aceasta faza s-a presupus doar, nefiind filmata).
Si eu ieri am urmarit acest film si m-a mirat finalul filmului pentru ca, nu avea atunci nici un fel de motiv, era iubit si iubea, vazuse ca tatal sau nu era asa de indiferent cum i se parea lui, pentru ca, pe calculatorul lui de la birou, avea toate pozele copiilor lui, ceea ce insemna ca ii pasa de acestia, insa antrenat in afacerile pe care le avea, nu avea timp disponibil pentru a putea sa participe la evenimentele familiei si cele ale copiilor lui. Desigur ca si tatal avea vina ca, nu incerca sa-si planifice mai bine activitatea profesionala, pentru a fi acolo unde era asteptat, atunci cand prezenta lui era atat de necesara, dar revolta lui Tyler, cand a intrat in biroul tatalui sau (plin de oameni din diverse parti ale lumii) cu desenul surioarei lui mai mici, care-l reprezentau pe tata, era justificata, insa o asemenea scena se face de obicei intre 4 ochi pentru ca, trebuie sa ramana in familie o asemenea iesire.
Mi-a placut filmul, cu exceptia finalului, este prea mult ca intr-o familie 3 copii sa se sinucida, lucru ce inseamna ca fiecare dintre ei, cu toate ca era un copil bun, avea o fire labila si nu respecta viata, care oricum ar fi ea, are frumusete si tu esti dator s-o traiesti si sa faci tot ce poti pentru a te bucura de ea.

Răspuns utilizator avertizat