| Mariandead a întrebat:

Am vazut cand eram mic un film horror cu o "umbra" care ucidea oamenii si gen niste oameni s-au trezit intr-o incapere cu pereti albi, prima protagonista era o fata care s-a trezit intr-o camera cu pereti abli ca si o usa inchisa cu geam si se deschidea doar pe afara si atunci cand s-a dechis usa a inceput sa se auda niste sunete si sa vina o umbra, a fugit, a gasit alti oameni si impreuna fugeau de umbra si ii omora pe rand, nu stiu ce sa mai zic ca eram mic, tot ce stiu e ca era despre o umbra si oamenii erau in halate albe fara haine intr-o camera inchisa alba cu lumina alba ca la un spital de nebuni! VA ROG AJUTATI-MA SA-L GASESC, cred ca prin anul 2004-2005 pe nu mai stiu exact cand l-am vazut, era in productia Pathe, asa incepea filmul cu introul de la Productia Pathe. Multumesc

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Esti sigur că filmul apartinea casei de productii, Pathe? Adică, nu ai reținut titlul, in schimb, ai retinut studioul de film? thinking
Încaperi albe, nemobilate, pustii, lumină rece, protagoniști in maoiuri albe, sunete, dar si "ceva" care-i ucide pe rând, apare si in intreg filmul:

Breathing Room (2008)

Vizionează-l complet, nu doar trailerul!

| LordCristobal a răspuns:

Marian cauta pe Google toate filmele produse de compania Pathe(pe wikipedia)si cu pitin efort poate gasesti filmul.
Sau incearca sa iti aduci aminte daca in film jucau actori binecunoscuti.