| Mariandead a întrebat:

Am vazut cand eram mic un film horror cu o "umbra" care ucidea oamenii si gen niste oameni s-au trezit intr-o incapere cu pereti albi, prima protagonista era o fata care s-a trezit intr-o camera cu pereti abli ca si o usa inchisa cu geam si se deschidea doar pe afara si atunci cand s-a dechis usa a inceput sa se auda niste sunete si sa vina o umbra, a fugit, a gasit alti oameni si impreuna fugeau de umbra si ii omora pe rand, nu stiu ce sa mai zic ca eram mic, tot ce stiu e ca era despre o umbra si oamenii erau in halate albe fara haine intr-o camera inchisa alba cu lumina alba ca la un spital de nebuni! VA ROG AJUTATI-MA SA-L GASESC, cred ca prin anul 2004-2005 pe nu mai stiu exact cand l-am vazut, era in productia Pathe, asa incepea filmul cu introul de la Productia Pathe.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

The killing room (2009)?
Breathing room (2008)
The cube (1997) sau The cube 2 (2002)

De la Pathe nu gasesc nimic similar. Si da... nu sunt chiar cu o umbra.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Cube²: Hypercube (2002)?
Funda te rog daca este asta?