| vanessa_9482 a întrebat:

Am vazut odata un film la tv. Era vorba despre un regizor si producator de filme cu care nu prea vroiau actorii mari sa lucreze. Asa ca si-a construit un personaj feminin pentru rolul principal din filmul sau. Filmul a devenit foarte cunoscut si personajul virtual foarte popular dar nimeni nu stia ca ea de fapt nu exista in realitate si toti vroiau sa o vada. Si el a du-so odata la un concert si a facut o holograma cu ea...si ca canta si toti erau incantati si ea a devenit foarte foarte populara. Pana la urma el era pus in umbra de succesul ei si el nu a mai suportat si a aruncat toate inregistrarile cu ea intr-o cutie mare pe o apa. Si toti au crezut ca a omorat-o iar pana la urma au mai gasit o caseta cu ea si s-a rezolvat treaba. Vreau sa stiu numele filmului. Stiu ca filmul purta numele ei, un nume de fata. De mult incerc sa dau de el, nu e foarte cunoscut dar pe mine chiar m-a impresionat.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Filmul se numește S1m0ne (2002) cu Al Pacino în rolul principal. Vezi trailerul http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1216872729/.

1 răspuns:
| vanessa_9482 explică (pentru Diabolique):

Multumesc mult!