| Reps a întrebat:

Am vazut pana acum TVD, TO, TW, Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow ( doar episodu care a aparut azi ). Ce imi mai recomandati?

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Daca ti-a placut TVD, imposibil sa nu-ti placa Supernatural, adica e cam greu sa nu-ti placa Supernatural, deci...Supernatural
Alta recomandare ar fi Suits,din nou,un serial extraordinar, din toate punctele de vedere, are de toate drama, familie, actiune....cate si mai cate
Suits Sinopsis :
"Serialul spune povestea lui Mike Ross, un traficant de droguri de ocazie care in timp ce se ascundea de oamenii legii intra direct in camera unde celebrul avocat Harvey Specter incerca sa isi recruteze un nou asociat. Intamplarea face ca Mike sa fie un tanar extrem de destept, cu o viziune diferita a lucrurilor, exact calitatile de care Harvey avea nevoie. Dupa ce ii demonstreaza lui Harvey de ce este in stare, Mike ajunge dintr-un escroc, mana dreapta a celui mai bun avocat din New York. "
-Momentan sunt 5 sezoane, si episodul urmator(11 ), apare pe 27 Ianuarie
Sinopsis Supernatural:
"Supernatural este povestea lui Sam şi a lui Dean, doi fraţi uniţi de acelaşi destin: ei călătoresc prin pustiul câmpiilor americane cu misiunea de a găsi şi a ucide cele mai înfricoşătoare creaturi ale întunericului, de care oamenii au auzit doar din legende şi superstiţii. În timpul acestei lupte cu răul, Sam descoperă că are o serie de abilităţi paranormale: ciudatele sale viziuni prevestesc moartea celor din jur, dar şi apropierea pericolelor. Încurajaţi de propriul tată să se avânte în această aventură pentru a găsi creatura care le-a ucis mama cu mulţi ani în urmă, cei doi fraţi declanşează o adevărată vânătoare a demonilor: vampiri, vârcolaci şi fantome, acestea sunt doar câteva dintre creaturile cu care Sam şi Dean se confruntă."
Alta recomandare ar fi Banshee,e din nou un serial foarte bun,daca iti place in primul rand actiunea,e cam greu sa faci un sinopsis acestui serial,deci te las pe tine sa vezi ce,si cum.
Prison break
Sinopsis Prison Break:
"Serialul prezintă povestea intrigantă a lui Michael Scofield, interpretat de seducătorul Wentworth Miller, care înscenează jaful unei bănci pentru a ajunge în aceeaşi închisoare în care se află fratele său mai mare, Lincoln Burrows (Dominic Purcell). Aşteptându-şi rândul pentru scaunul electric după condamnarea în cazul unei crime pe care nu a comis-o, Lincoln se trezeşte coleg de închisoare cu fratele lui, în penitenciarul Fox River. Michael pune în aplicare, pas cu pas, un plan elaborat de evadare pentru el şi fratele sau. Povestea se complică atunci când la mijloc intervin interese financiare şi politice, dar şi conspiraţii guvernamentale."
The Mentalist-Din nou un serial de top, un serial politist, care e diferit de restul serialelor de acest gen
Sinopsis The Mentalist :
"Patrick Jane, este detectiv şi consultant la Biroul de Investigaţii Criminale din California (CBI). Este cunoscut pentru faptul că a elucidat un număr impresionant de crime datorită talentului deosebit de a observa până la cele mai mici detalii. În echipă, Patrick, este notoriu pentru lipsa de protocol şi aşa zisa faimă de medium, deşi acum recunoaşte că în trecut s-a prefăcut că are abilităţi paranormale. Talentul lui Jane de a rezolva cazuri de mare importanţă este mereu analizat de colegii săi.

Cu toate acestea, agentul Teresa Lisbon nu se teme să accepte că nu-l doreşte pe Jane în echipa sa, datorită faptului că este: narcisist, teatral, periculos şi fără limite."
Un alt serial ar fi Lost, parerea mea e ca e doar un serial bun, doar atat.
Sinopsis Lost:
"După ce cursa companiei Oceanic 815 s-a prăbuşit pe o insulă din Pacific, naufragiaţii au fost obligaţi de împrejurări să găsească în interiorul lor puterea de a supravieţui. O putere pe care nici nu o bănuiau. Au descoperit că insula ascunde multe secrete: urmele unei creaturi care ii pandeste din junglă, un urs polar, o franţuzoaică ciudată şi foarte posibil nebună, un mistreţ teribil, un grup straniu numit de naufragiaţi numiţi "Ceilalti", un vapor numit Black Rock şi... o trapă spre un buncăr misterios."

8 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Shadowhunters: The Mortal Instruments (2016-)

| Jimtheghost a răspuns:

Daredevil, Suits, Sense8.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Respect pentru ca ai recomandat "suits"

| Jimtheghost a răspuns (pentru Daniellllll1):

L-ai vazut?

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Sunt la zi cu episoadele, uita-te ce i-am recomandat si eu big grin

| Jimtheghost a răspuns (pentru Daniellllll1):

Oh my god Supernatural si The Mentalist sunt geniale.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Adevarat

| Reps explică (pentru Daniellllll1):

Mersi fain. happy
O sa vad Prison Break ca imi place mult actorul Wentworth Miller, din The Flash / Arrow / Legends of Tomorrow.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Daca ti-a placut TVD, imposibil sa nu-ti placa Supernatural, adica e cam greu sa nu-ti placa Supernatural, deci...Supernatural
Alta recomandare ar fi Suits,din nou,un serial extraordinar, din toate punctele de vedere, are de toate drama, familie, actiune....cate si mai cate
Suits Sinopsis :
"Serialul spune povestea lui Mike Ross, un traficant de droguri de ocazie care in timp ce se ascundea de oamenii legii intra direct in camera unde celebrul avocat Harvey Specter incerca sa isi recruteze un nou asociat. Intamplarea face ca Mike sa fie un tanar extrem de destept, cu o viziune diferita a lucrurilor, exact calitatile de care Harvey avea nevoie. Dupa ce ii demonstreaza lui Harvey de ce este in stare, Mike ajunge dintr-un escroc, mana dreapta a celui mai bun avocat din New York. "
-Momentan sunt 5 sezoane, si episodul urmator(11 ), apare pe 27 Ianuarie
Sinopsis Supernatural:
"Supernatural este povestea lui Sam şi a lui Dean, doi fraţi uniţi de acelaşi destin: ei călătoresc prin pustiul câmpiilor americane cu misiunea de a găsi şi a ucide cele mai înfricoşătoare creaturi ale întunericului, de care oamenii au auzit doar din legende şi superstiţii. În timpul acestei lupte cu răul, Sam descoperă că are o serie de abilităţi paranormale: ciudatele sale viziuni prevestesc moartea celor din jur, dar şi apropierea pericolelor. Încurajaţi de propriul tată să se avânte în această aventură pentru a găsi creatura care le-a ucis mama cu mulţi ani în urmă, cei doi fraţi declanşează o adevărată vânătoare a demonilor: vampiri, vârcolaci şi fantome, acestea sunt doar câteva dintre creaturile cu care Sam şi Dean se confruntă."
Alta recomandare ar fi Banshee,e din nou un serial foarte bun,daca iti place in primul rand actiunea,e cam greu sa faci un sinopsis acestui serial,deci te las pe tine sa vezi ce,si cum.
Prison break
Sinopsis Prison Break:
"Serialul prezintă povestea intrigantă a lui Michael Scofield, interpretat de seducătorul Wentworth Miller, care înscenează jaful unei bănci pentru a ajunge în aceeaşi închisoare în care se află fratele său mai mare, Lincoln Burrows (Dominic Purcell). Aşteptându-şi rândul pentru scaunul electric după condamnarea în cazul unei crime pe care nu a comis-o, Lincoln se trezeşte coleg de închisoare cu fratele lui, în penitenciarul Fox River. Michael pune în aplicare, pas cu pas, un plan elaborat de evadare pentru el şi fratele sau. Povestea se complică atunci când la mijloc intervin interese financiare şi politice, dar şi conspiraţii guvernamentale."
The Mentalist-Din nou un serial de top, un serial politist, care e diferit de restul serialelor de acest gen
Sinopsis The Mentalist :
"Patrick Jane, este detectiv şi consultant la Biroul de Investigaţii Criminale din California (CBI). Este cunoscut pentru faptul că a elucidat un număr impresionant de crime datorită talentului deosebit de a observa până la cele mai mici detalii. În echipă, Patrick, este notoriu pentru lipsa de protocol şi aşa zisa faimă de medium, deşi acum recunoaşte că în trecut s-a prefăcut că are abilităţi paranormale. Talentul lui Jane de a rezolva cazuri de mare importanţă este mereu analizat de colegii săi.

Cu toate acestea, agentul Teresa Lisbon nu se teme să accepte că nu-l doreşte pe Jane în echipa sa, datorită faptului că este: narcisist, teatral, periculos şi fără limite."
Un alt serial ar fi Lost, parerea mea e ca e doar un serial bun, doar atat.
Sinopsis Lost:
"După ce cursa companiei Oceanic 815 s-a prăbuşit pe o insulă din Pacific, naufragiaţii au fost obligaţi de împrejurări să găsească în interiorul lor puterea de a supravieţui. O putere pe care nici nu o bănuiau. Au descoperit că insula ascunde multe secrete: urmele unei creaturi care ii pandeste din junglă, un urs polar, o franţuzoaică ciudată şi foarte posibil nebună, un mistreţ teribil, un grup straniu numit de naufragiaţi numiţi "Ceilalti", un vapor numit Black Rock şi... o trapă spre un buncăr misterios."