| HrănescPorciCuLingurţa a întrebat:

Am vazut si eu ieri episodul 15 sin Jurnalele Vampirilor si am ramas putin confuza...Adica nu chiar confuza, a trecut mult timp de cand am vazut primele episoade si deci nu prea mai tin minte... Elena e acum vampir? Sau trebuie sa fie omorata de un vampir ca apoi sa devina unul ca am vazut ca i-a dat Stefan sange.

2 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu nu este,Elena a avut un pact cu vampirul originar Elijah, dar Aleric cand o vrut sa-l omoare cu pumnalul nu trebia sa-l il mai scoata si nu a murit si a venit sa o ia pe Elena si atunci ea i-a spus ca o sa devina vampir daca el nu accepta sa reia pactul din nou si si-a bagat ala in burta, dar nu am murit si sangele lui Stefan a ajutat-o.

| pwp a răspuns:

Pai elena nu a murit!
daca murea si lua sange de la un vampir devenea.
dar aa, nu happy(

bye-bye