| Fluffee_2398 a întrebat:

Am vazut un film acum ceva vreme pe TCM ceva gen un razboi in spatiu in care sunt niste elevi la scoala si dau teste dupa teste se inroleaza in armata interstelara sau ceva de genul. Un tip era indragostita de una dar ea avand medie mai mare a intrat in alta parte. Tipa se desparte de el dupa ceva timp. Erau si monstrii nu mi amintesc cum erau. Tipul acela era un fel de capitan si i-a dat voie unuia sa-si scoata casca si a murit pentru ca si-a scos-o. Tipul a fost biciuit. Ce film era?

Răspuns Câştigător
| kluxxl a răspuns:

Starship Troopers http://www.imdb.com/title/tt0120201/

2 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Tin minte si eu acest film. faza cu casca mi-a amintit
Sa fiu sincer, nu mai tin minte.stiu ca ei se bateau cu extraterestii, tipul acela.personajul principal era declarat mort, chiar daca el statea intr-un cilindru cu nu stiu ce substanta.etc. Nu mai tin minte filmul. Am dat click pe intrebare mai ales pentru avatarul tau tongue
p.s: bun film

| KimBianca a răspuns:

Nu cumva e filmu` Infanteria stelara? seamana mult cu descrierea ta