| janynefeaver a întrebat:

Am vazut un film cu ceva timp in urma pe protv si as vrea sa-l vad din nou, dar problema este ca nu mai stiu cum se numeste. Era vorba despre un trib de indieni care au fost luati prizonieri de un alt trib de indieni, dusi in teritoriul lor, iar cativa barbati din cei luati scalvi erau eliberati pe un teren cu promisiunea ca daca vor ajunge in captul terenului vii vor fi elibertai, dar ceilalti ii vanau pana ii omorau pe toti. Daca stie cineva cum se numeste, sa-mi spuna si mie. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indieni? E vorba despre civilizaţia mayaşă. Un film deosebit.

http://www.cinemagia.ro/filme/apocalypto-15045/

1 răspuns:
| foxsilver a răspuns:

"Apocalypto".Un film foarte bun!