| Leopon a întrebat:

As dori si eu filme gen The Descent, cu monstri sau alte creaturi.E bine venit si orice alt film de groaza care sperie bine.
Multumesc. Dau fundita.

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Texas Chainsaw 3D
The Cabin In The Woods
The Wicked
Wrong Turn (seria)
[Rec] seria
Jeepers Creepers (seria)
The Grudge
Shutter
Drag Me To Hell
Case 39
Insidious
The Mist
Cabin Fever
Inbred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut big grin Si mie imi place The Descent, e super fain happy. Mai stiu un SERIAL Care se numeste Primeval big grin Mi se pare mai fain decat FILMUL The Descent big grin. Si mai e un FILM Numit Pana de curent happy Sunt super faine happy Apropo, Primeval are 8 sezoane laughing

| val31989 a răspuns:

The descent e un film superb! love struck
Poti sa te uiti la Husk (l-am privit de curand si mi-a placut),House of wax in cazul in care nu l-ai vazut,Saw sperie bine,insa nu e cu creaturi,Wrong turn (nu stiu daca l-ai vazut),Wake wood (nu prea i-am inteles subiectul,dar e super tare), The grudge (nu l-am privit, dar cred ca e interesant), Drag me to hell (la fel nu l-am privit, insa toti spun ca e frumos).
Sper sa te ajute denumirile astea si vizionare placuta!

| Ochialbastri99999999 a răspuns:

Piranha.

| StickMarian a răspuns:

Eu o sa iti dau doar un link cu mai multe categorii tu trebuie sa alegi categoria horror si apoi din cate pagini sunt acolo trebuie sa gasesti unul care sa iti placa pe link-ul acesta iti scrie detalii cati oameni l-au vazut(pe acest site) si inca altele
http://www.divxonline.ro/horror/ Funda?

| seNNNzaTioN a răspuns:

Evli Dead
Tot începând cu 12 aprilie ne putem delecta cu thrillerul horror Evil Dead. Acesta este un remake după filmul cu acelaşi nume realizat în anul 1981, ce nu trebuie ratat de pasionaţii de filme horror.Mia, o tânără femeie ce duce o lupă cu dependenţa de alcool se îndreaptă către o cabană îndepărtată împreună cu fratele ei şi câţiva prieteni, unde descoperă o Carte a Morţilor cu puteri nebănuite

Mama
O creaţie a lui Guillermo del Toro, "Mama" este un thriller horror supranatural ce spune povestea a două fetiţe care au dispărut fără urmă chiar în ziua în care mama lor a fost ucisă. Când acestea sunt în cele din urmă găsite câţiva ani mai târziu şi primesc şansa la o nouă viaţă, salvatorii lor descoperă îngroziţi că încă fetele sunt urmărite de cineva care le vizitează târziu în fiecare noapte.

Hansel and Gretel: Witch Hunters
La 15 ani după traumatizantul incident din casa de turtă dulce, Hansel and Gretel au crescut şi formează acum o echipă formidabilă de vânători de recompense, care urmăresc şi ucid vrăjitoare în toate colţurile lumii. Deşi încă îşi revin din trauma suferită în copilărie, cei doi vânători de vrăjitoare se bucură de un nesperat succes, deoarece în mod inexplicabil vrăjile şi blestemele aruncate împotriva lor nu par să aibă nici un efect.Hansel and Gretel: Witch Hunters este film de groază cu o evidentă latură comică, ce va putea fi gustată în sălile de cinema începând cu 25 ianuarie.

The Chainsaw 3D
Primul sosit, în data de 4 ianuarie 2013, este The Chainsaw 3D. Filmul realizat pentru studiourile de cinema 3D continuă povestea legendarei familii de ucigaşi Sawyer, aşa cum a fost prezentată în primul film realizat în anul 1974. Acţiunea se petrece în oraşul Newt din statul american Texas, unde timp de mai multe zeci de ani au fost semnalate cazuri misterioase de dispariţii, de fiecare dată fără nici un indiciu care să ajute la găsirea victimelor şi descoperirea făptaşilor. Suspiciunile localnicilor, care în toţi aceşti ani au bănuit familia Sawyer, sunt în cele din urmă confirmate de o femeie care a scăpat din casa acestora după ce a asistat neputincioasă la uciderea cu brutalitate a celor patru prieteni ai săi. Zvonurile legate de isprăvile familiei Sawyer se răspândesc repede în micul oraş, iar în scurt timp aceştia sunt înconjuraţi de o mulţime de oameni furioşi care le incendiază locuinţa şi îi ucid până la ultimul om - sau aşa au crezut.Preludiul demn de un film horror este continuat câteva zeci de ani mai târziu şi la sute de kilometri distanţă de locul masacrului, când o femeie află că a moştenit o fermă din Texas de la o bunică pe care nici nu ştia că o avea. Bogăţia căpătată vine însă la pachet cu o grea moştenire, proaspăta proprietară neştiind de grozăviile care o aşteaptă în pivniţa întunecată a vilei construite în stil Victorian.